• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка для батьків

/Files/images/батьки.jpg

Як захистити дітей від коронавірусу: поради батькам

27.03.2020

В ЮНІСЕФ надали рекомендації, як поводити себе у випадку захворювання когось з членів родини, і що мають знати та робити матері, якщо вони заразилися коронавірусом. Експерти вважають, що найбільшу загрозу хвороба становить для людей зі слабким імунітетом, проте вже зафіксовані випадки смерті серед молодих людей без хронічних захворювань.

У разі спалаху коронавірусу дітей у столиці будуть направляти до Київської міської дитячої клінічної інфекційної лікарні.

Для уникнення зараження сім’ям слід дотримуватися кількох запобіжних заходів: часто мити руки, використовуючи мило та воду або спиртовмісні засоби для миття рук; прикривати рот і ніс при кашлі або чханні; уникати тісного контакту з усіма, хто має симптоми застуди або грипу; звертатися до лікаря, якщо є підвищена температура, кашель або важко дихати; уникати прямого незахищеного контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами.

Вірус передається через прямий контакт повітряно-крапельним шляхом, зокрема, через кашель і чхання, а також торкання поверхонь, забруднених вірусом. Моло невідомо, наскільки довго вірус може жити на поверхнях, але прості дезінфікуючі засоби можуть його вбити.

Симптоми нового коронавірусу: підвищення температури і задишка. Більшість хворих спочатку відчули лихоманку, кашель, ускладнене дихання. Проте у деяких хворих першими симптомами були діарея, нудота та розлади шлунку.

У важчих випадках інфекція може викликати пневмонію; у рідкісних випадках захворювання може бути смертельним.

Як можна захистити свою дитину від інфікування COVID-19?

Ви можете заохотити своїх дітей допомогти зупинити поширення нової коронавірусної інфекції. Розкажіть їм про правила, дотримуючись яких, можна залишитися здоровим:

  • регулярно мити руки теплою водою з милом протягом 20-40 секунд. Якщо немає такої можливості, руки слід обробити дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%;
  • уникати контакту із людьми, які кашляють і чхають;
  • щодня дезінфікувати поверхні до яких часто торкаються у побутових приміщеннях: столи, крісла з твердими спинками, дверні ручки, вимикачі, пульти, ручки, столи, туалети, мийки тощо.
  • прати дитячі речі і плюшеві іграшки (які підлягають пранню) згідно з інструкціями виробника. Якщо можливо, прати речі варто при найвищих температурних режимах та ретельно їх сушити.

Чи мають діти та дорослі різні симптоми COVID-19?

Ні, симптоми COVID-19 схожі у дітей та дорослих. Однак у дітей з підтвердженим COVID-19 зазвичай спостерігаються легкі симптоми.

За матеріалами ЮНІСЕФ

Законодавство про батьківство

Поради батькам

Поради батькам

10 кроків, щоб стати кращими батьками

10 фраз, які вчителі хотіли б сказати батькам

"Звернення" дитини до батьків

Поради батькам майбутніх першокласників


Методичні матеріали для педагогів

Програма діяльності прауівників психологічної служби з асоціацією батьківської громади м.Фастова

Збірник тренінгових занять "Інтерактивні форми роботи з батьківською громадою"

Матеріали батьківського віче (вересень 2012 р.)

Про програму "Батьківська твердиня"

Кiлькiсть переглядiв: 832

Коментарi