• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ВСТУПНА КАМПАНІЯ

2024

2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже відпрацював і представив модель (схему) проведення національного мультипредметного тесту. Нині розробляється закон, що регулюватиме вступ у 2024 році.

У законодавстві прямо вказана процедура складання зовнішнього незалежного оцінювання та механізми його реалізації. Щороку видається спеціальний закон, який визначає порядок проведення оцінювання вступників.

У 2024 році випускники будуть складати НМТ – національний мультипредметний тест для вступу до закладів вищої освіти на бакалаврські програми. Він буде мало чим відрізнятись від двох попередніх років, проте деякі зміни все ж таки будуть:

1.Реєстрація на НМТ розпочнеться раніше, а саме тестування відбудеться у травні 2024 року.

2.Тести з усіх предметів учасники НМТ складатимуть в один день у такому форматі: дві години тестування, потім перерва на 60 хвилин і ще дві години тестування. Тест проходитиме лише в одну зміну. Через те, що він став довшим, і забезпечити дві зміни на день буде просто неможливо.

3. Основне серед змін - 2024 року на НМТ не буде обов’язкового комплексного тесту з української мови та літератури, їх розділять: мова буде обов’язковою, а література - на вибір. А частина тесту з історії України охоплюватиме період від XVI до XXI століття.

4. В екзаменаційних центрах будуть запроваджені посилені заходи безпеки. Так, 2024 року будуть використовуватися металошукачі під час допуску учасників НМТ до аудиторій проведення тестування.

Отже, учасники НМТ складатимуть тестування з чотирьох предметів –трьох обовʼязкових та одного на вибір. У переліку обов'язкових предметів на національному мультипредметному тесті 2024 року будуть українська мова, математика та історія України.Зауважу, що програма тестування з історії України охоплюватиме лише період XVI-XXI століть.

Серед предметів на вибір на НМТ 2024 року будуть:

  • українська література;
  • іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);
  • біологія;
  • фізика;
  • хімія;
  • географія.

Як і раніше, будуть передбачені дві сесії НМТ: основна і додаткова. Скласти НМТ зможуть і ті українські випускники, які перебувають за кордоном у місцевих екзаменаційних центрах.

НМТ для вступу до закладів вищої освіти 2024 року можуть не складати вступники з тимчасово окупованих територій та територій, де ведуться активні бойові дії. Такі абітурієнти зможуть вступати за співбесідою.

Тести на НМТ-2024 можна буде складати не українською мовою.

УЦОЯО планує надавати переклад тестів з історії України, математики, біології, хімії, географії і фізики для тих вступників, які здобували загальну середню освіту мовами національних меншин. Зокрема, такими:

· угорською;

· польською;

· румунською;

· кримськотатарською.

Ті, хто не планує вступати до закладів вищої освіти, можуть не складати НМТ. У 2024 році для випускників немає обовʼязкової державної підсумкової атестації. Пробного НМТ також не проводитимуть. Однак для того, щоби цього річні вступники мали можливість підготуватися до складання НМТ, Український центр оцінювання якості освіти має вчасно проінформувати учасників про специфіку тестування, зокрема заздалегідь оприлюднити демонстраційні варіанти тестів.

2019

Умови прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2019 році

Наказ МОН № 1096 від 11.10.2018 Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти у 2019 році

2018

Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України

Умови прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста

Кiлькiсть переглядiв: 722

Коментарi